Gabinet i specjaliści

Medical Moment to niepubliczna placówka medyczna. Naszą specjalnością jest rehabilitacja dzieci i dorosłych. Nasi specjaliści świadczą szerokie usługi rehabilitacyjne, dopasowane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zajmujemy się zarówno rehabilitacją dorosłych, jak i dzieci, niemowląt ze schorzeniami ruchu.

 

W naszej placówce w Pabianicach prowadzona jest fizjoterapia u pacjentów:

- neurologicznych

- ortopedycznych

- po udarach 

 

 

Szeroki zakres usług oraz zróżnicowana oferta pozwala dopasować właściwą formę leczenia, która pozwoli wrócić pacjentowi do zdrowia w możliwie najszybszym czasie. Nasi specjaliści zwracają szczególną uwagę na szeroki wywiad i przeanalizowanie problemu jeszcze przed podjęciem leczenia. 

 

Nasz ośrodek rehabilitacyjny w Pabianicach zajmuje się również rehabilitacją dzieci. Posiadamy sprzęt dostosowany do potrzeb najmniejszych pacjentów, dzięki czemu oferujemy kompleksową rehabilitację niemowląt oraz dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego, problemami psychoruchowymi oraz neurologicznymi. Dodatkowo w gabinecie prowadzimy także angażującą i urozmaiconą gimnastykę korekcyjną dla dzieci i młodzieży. Dzięki indywidualnemu podejściu, zajęcia są dopasowane do potrzeb i charakteru maluchów.

 

Misją naszego ośrodka rehabilitacyjnego jest jak najszybszy powrót do zdrowia i aktywności fizycznej pacjentów oraz najwyższa jakość oferowanych programów rehabilitacyjnych, dlatego wszystkie procesy terapeutyczne przeprowadzane są wyłącznie przez wykwalifikowanych oraz doświadczonych fizjoterapeutów.

 

Nasi specjalisci

dr n.med. Aleksandra Zientala
Fizjoterapeutka z kilkunastoletnią praktyką. Certyfikowane metody: PNF, Terapii skolioz wg K. Schroth, Terapii metody FDM (Fascial Distortion Model), oraz FDM neuro, Terapii punktów spustowych, Igłoterapia sucha, Kinesiotaping. Jest doświadczoną terapeutką pracującą z pacjentami uskarżającymi się na dolegliwości kręgosłupa i aparatu ruchu. Wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tytuł doktora uzyskała broniąc pracy pt. "Postawa ciała i wybranie innych komponentów somatycznych, a sprawność fizyczna u dzieci w wieku 12-13 lat".Autorka publikacji naukowych, uczestniczka wielu konferencji o tematyce neurologicznej i rehabilitacyjnej.

dr n.med. Urszula Górecka- Fligiel
Fizjoterapeutka z kilkunastoletnią praktyką. Początkowo pracowała z dorosłymi oraz dziećmi, jednak z każdym dniem coraz więcej miejsca zajmują dzieci. To dla nich jeździ na kolejne szkolenia i zdobywa nowe umiejętności. Obecnie pracuje wykorzystując metody m.in: PNF, Kinesiotaping, FDM, FDM neuro oraz FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz) i terapię metodą Vojty. Dodatkowo ukończyła szkolenia z zakresu neurorozwojowej diagnostyki i rehabilitacji dzieci oraz odruchów posturalnych i dynamicznych. Pozostałe ukończone szkolenia: Diagnostyka Obrazowa Narządu Ruchu, Anatomia Palpacyjna, Terapia manualna w zaburzeniach narządu ruchu.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu. Tytuł doktora uzyskała broniąc pracy pt. ,,Badanie zależności między składowymi oceny postawy ciała a wynikami testu umiejętności pływackich". Autorka publikacji naukowych oraz uczestniczka wielu konferencji naukowych.
x

Odwiedź nas