Terapia Wisceralna

Terminy:
27-28.04.2024
Cena:
1 300 PLN
Instruktor:
Piotr Cywiński D.O.
W cenie:
Certyfikat zaświadczający o ukończeniu szkolenia i wymiarze jego godzin.
Uczestnicy otrzymują obszerny skrypt stanowiący kompendium wiedzy
Ilość godzin:
18
Miejsce:
Łódź
Wypełnij formularz i zapisz się na szkolenie

Kurs terapii wisceralnej ma wskazać fizjoterapeutom, osteopatom, lekarzom różne możliwości podejścia do leczenia dolegliwości pacjenta. Podczas terapii, wielu specjalistów skupia się głównie na skutkach danej dolegliwości, a nie na jej bezpośrednich przyczynach, które mogą mieć podłoże właśnie w dysfunkcji wisceralnej. Podczas kursu, uczestnicy dowiedzą się więcej na temat rozluźniania restrykcji powięziowych jamy brzusznej, klatki piersiowej i miednicy, co przekłada się bezpośrednio na stymulację narządów wewnętrznych do normalizacji ich funkcjonowania.

Terapia wisceralna może być stosowana zarówno po urazach klatki piersiowej, jamy brzusznej czy przebytych wypadkach. Wykorzystuje się ją także do terapii zaburzenia trawienia, leczenia wzdęć, zgagi, refluksu czy zaparć.

Podczas kursu terapii wisceralnej, uczestnicy zgłębiają fizjologię układu trawiennego oraz jego możliwe dysfunkcje. Ponadto nasz instruktor prezentuje również szerokie techniki manipulacyjne, integrujące techniki trzewne z tradycyjnymi metodami fizjoterapeutycznymi. Kurs terapii wisceralnej pozwala podejść do dolegliwości pacjenta w sposób holistyczny, co może znacznie poprawić jakość i skuteczność podejmowanego leczenia.

Teoria
Anatomia i biomechanika

Budowa układu wisceralnego

Zagadnienia neurologiczne dotyczące klatki piersiowej i brzucha

Układ limfatyczny

Parasympatyczny układ nerwowy
    Metody leczenia – omówienie

Odruchy Chapmana

Techniki Manipulacji Wisceralnych

Semiologia/Patologia

Bóle przeniesione z narządów wewnętrznych, Zespół jelita wrażliwego, zgaga, refluks, niepłodność, bóle menstruacyjne, nietrzymanie moczu, wzdęcia oraz inne - procedury postępowania terapeutycznego.


Praktyka
Badanie

Anatomia palpacyjna i badanie jamy brzusznej.


Techniki Lecznicze

Manipulacje wisceralne - przepona, żołądek, wątroba, dwunastnica, esica, kątnica, nerki, pęcherz moczowy, macica, techniki dna miednicy

Techniki recoil narządów jamy brzusznej

Osteopatyczny zabieg limfatyczny

 

Ramowy program szkolenia- 18 godziny edukacyjne ( 1 godzina edukacyjna to 45 minut)

D.O. Piotr Cywiński  

Dyplomowany Osteopata, absolwent renomowanej Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii. Uczestnik i wykładowca wielu szkoleń z zakresu osteopatii

Były sportowiec- reprezentował Polskę w Lekkiej Atletyce. Medalista Mistrzostw Polski i Europy    

Piotr Cywiński jest autorem specjalnego stołu terapeutycznego, który został zaprezentowany na XVII Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego w 2009 roku w Łodzi
Prowadzi własny gabinet w Łodzi i oraz wiele szkoleń z zakresu Medycyny Osteopatycznej

Informujemy, iż Medical Moment posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych o nr ewidencyjnym 2.10/00045/2016. Wpis ten daje możliwość skorzystania ze szkoleń finansowanych przez Urząd Pracy osobom z każdego województwa w Polsce ze statusem osoby bezrobotnej!
x

Odwiedź nas