FDM (Fascial Distortion Model)

Terminy:
M1 21-23-10.2022, M2 25-27.11.2022, M3 13-15.01.2023, M4 24-26.02.2023
Cena:
1 990 PLN
Instruktor:
Carsten Bunning D.O.
W cenie:
Uczestnicy otrzymują obszerny skrypt stanowiący kompendium wiedzy.
Cena jednego modułu1990zł. Kurs składa się z 4 modułów po 3 dni ( łącznie 12 dni) zgodnie z programem Europejskiego Stowarzyszenia FDM (EFDMA).
Formuła kursu:
Kurs tłumaczony jest z języka angielskiego na język polski.
Ilość godzin:
24
Miejsce:
Łódź
Wypełnij formularz i zapisz się na szkolenie

Warunki kwalifikacyjne: fizjoterapeuta, student, lekarz, osteopata, terapeuta manualny.
Do kursu FDM dopuszczone są zawody medyczne. Musicie Państwo być w stanie wykonywać techniki manualne wraz z technikami manipulacyjnymi samodzielnie lub na zlecenie lekarza, zg. z przepisami prawa, obowiązującymi w danym państwie.

Kurs Metody Fascial Distortion Model (FDM), zdobywa coraz większą popularność wśród terapeutów i pacjentów. Początkiem powstania metody była obserwacja jaką rolę odgrywa powięź w schorzeniach i dysfunkcjach narządów ruchu. Obecnie FDM funkcjonuje jako skuteczna metoda diagnozy i terapii dysfunkcji narządu ruchu, zwłaszcza bólowych.

 

Kurs metody FDM, inaczej nazywaną Typaldos Manual Therapy (TMT) obszernie wyjaśnia metodę leczenia zaburzeń powięziowych. Szkolenie FDM, jak cała metoda leczenia, bazuje na założeniu, że odkształcenia powięzi powodują zaburzenia funkcji ruchu. Dzięki szczegółowej obserwacji języka ciała, wyrażany przez sześć odkształceń powięziowych, FDM jest kluczowym elementem diagnostycznym. Wysoka efektywność leczenia sprawia, że FDM jest najczęściej wybieraną metodą przy takich urazach jak skręcenia, zwichnięcia czy naderwania mięśni. Metoda FDM sprawdzi się idealnie w rehabilitacji urazów sportowych i innych dolegliwościach ortopedycznych. 

Kurs przeznaczony dla: fizjoterapeutów, lekarzy, osteopatów, terapeutów manualny oraz studentów 3-go roku kierunków pokrewnych. Wszyscy kursanci muszą być w stanie wykonać samodzielnie techniki manualne oraz techniki manipulacyjne, zgodnie z przepisami prawa.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KURSU

Ramowy program kursu: Kurs podstawowy obejmuje 4 moduły i kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym.

 

 

Moduł 1

Historia i założenia metody FDM

Diagnoza

Podstawowe zniekształcenia powięzi

Diagnostyka i terapia w obrębie stawu:  skokowego, kolanowego i barkowego

Zagadnienia praktyczne – „leczenie pacjentów”

Moduł 2

Powtórzenie wiadomości z modułu 1

Rodzaje zniekształceń powięziowych

Terapia stawu skokowego, barkowego i kolanowego: rozszerzenie wiadomości

Diagnostyka i terapia w obrębie stawu:  biodrowego,  stawów kręgosłupa

Zagadnienia praktyczne – „leczenie pacjentów”

Moduł 3

Powtórzenie wiadomości

Diagnoza wg FDM: wnioskowanie kliniczne

Diagnostyka i terapia w obrębie: stawu ramiennego, stawu łokciowego, nadgarstka i dłoni

Diagnostyka i terapia w obrębie uda, podudzia i stopy,

Diagnostyka i terapia w dolegliwościach bólowych dotyczących głowy, żuchwy i ucha

Zagadnienia praktyczne – „leczenie pacjentów”

Moduł 4

Powtórzenie materiału "Refresher" i  Egzamin: absolwenci otrzymują Certyfikat Terapeuty FDM (Zertifikat FDM - Terapeut EFDMA)

Po zdanym egzaminie podstawowym oraz 12 miesiącach pracy technikami FDM można przystąpić do egzaminu FDM IC (Interantional Certificate) – składajacy się z 2 części teoretycznej i praktycznej.

 

Szkolenie można realizować uczestnicząc w poszczególnych modułach cena jednego moduł -1990zł (kurs składa się z 4 modułów).

Po ukończeniu każdego modułu uczestnik otrzymuje zaświadczenie. Uczestnik ma możliwość przystąpienia do egzaminu końcowego. Pozytywna ocena z egzaminu umożliwia uczestnictwo w dalszych zaawansowanych seminariach FDM. Dodatkowo, po zdanym egzaminie absolwent ma prawo do wpisania się na oficjalną listę praktyków FDM umieszczonej na stronie EFDMA.

Warunki kwalifikacyjne: fizjoterapeuta, student 3 roku, masażysta, lekarz, osteopata, terapeuta manualny.  Do kursu FDM dopuszczone są zawody medyczne. Musicie Państwo być w stanie wykonywać techniki manualne wraz z  technikami manipulacyjnymi  samodzielnie lub na zlecenie lekarza,  zg. z przepisami prawa, obowiązującymi w danym państwie." 

Ramowy program szkolenia- 24 godziny edukacyjne ( 1 godzina edukacyjna to 45 minut)

Instruktor:Carsten Bunning D.O. FDM (EFDMA)

Zaczynając jako fizjoterapeuta 

przez pięć lat uczęszczał do College Sutherland Hamburg of Osteopathic Medicine, kończąc na egzaminie BAO.

Następnie w 2006 roku ukończył jako certyfikowany lekarz alternatywny.

Po tym, jak miałem długi czas w grupie monachijskiej z międzynarodowymi osteopatiami, takimi jak Jean Pierre Barral, Alain Croibier i Serge Paoletti na różne sposoby medycyny osteopatycznej.

W 2007 roku poznał Dr.Georga Harrera w Basic Module FDM i zaczął swoją drogę z FDM.

W 2012 roku zrobił  IC-Certificate FDM EFDMA i rozpoczął  asystenturę w Modelu Zniekształcenia Powięzi (FDM) dr.Georga Harrera, dr.Lukasa Trimmela (obaj Wiedeń) i Thorstena Fischera (Hannover) w AIM (Arbeitsgemeinschaft Interdisziplinäre Medizin) ) od prof. Matthiasa Finka w Hanowerze, Monachium, Kolonii, Lipsku i Zurychu.

Zaawansowane kursy FDM z Keisuke Tanaka (Japonia) i Marjorie Kasten (USA).

W 2017 roku Instruktor FDM EFDMA.

 

Informujemy, iż Medical Moment posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych o nr ewidencyjnym 2.10/00045/2016. Wpis ten daje możliwość skorzystania ze szkoleń finansowanych przez Urząd Pracy osobom z każdego województwa w Polsce ze statusem osoby bezrobotnej!
x

Odwiedź nas