Terapia funkcjonalna stawu skokowego i stopy

Terminy:
Wyznaczenie terminu po zebraniu się grupy
Cena:
400 PLN
Instruktor:
dr n.med.Ireneusz Jurczak
Ilość godzin:
8
Miejsce:
Łódź
Wypełnij formularz i zapisz się na szkolenie

W trakcie kursu zostanie zaprezentowana wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu diagnostyki, w tym diagnostyki różnicowej oraz postępowania terapeutycznego w wybranych przypadkach klinicznych w obrębie stawu skokowego i stopy.

Przedstawione zostaną techniki mobilizacji, terapii tkanek miękkich, tapingu sportowego, plastrowania dynamicznego oraz elementy treningu funkcjonalnego w przypadkach:

 

- ograniczenia i dolegliwości bólowych zgięcia i wyprostu w stawie skokowym górnym

- skręcenia inwersyjnego

- po rekonstrukcji bocznych więzadeł stawu skokowego

- zapalenia osłonki i ścięgna Achillesa

- ostrogi piętowej

- zapalenia powięzi podeszwowej

- dolegliwości bólowych śródstopia

- ograniczenia i dolegliwości bólowych stawów śródstopno-palcowych i międzypaliczkowych

- palucha koślawego

 

Część 1

 

Anatomia rentgenowska stawu skokowego i stopy . Analiza wybranych zmian czynnościowych i strukturalnych – 1 godzina

Anatomia palpacyjna stawu skokowego i stopy – 1 godzina

Badanie ortopedyczne stawu skokowego i stopy – 1 godzina

 

Część 2

 

Postępowanie w wybranych problemach klinicznych z uwzględnieniem diagnostyki, diagnostyki różnicowej i terapii –  5 godzin

 

INSTRUKTOR: IRENEUSZ JURCZAK

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, czynny terapeuta i wykładowca. Uczestnik wielu kursów i szkoleń z zakresu diagnostyki funkcjonalnej i leczenia zaburzeń narządów ruchu, stanowiące podstawę w jego pracy z pacjentami.

Jest certyfikowanym terapeutą Metody Mulligana (MTCA), Mechanicznego Diagnozowania i Leczenia Zespołów Bólowych Kręgosłupa i Kończyn wg met.McKenziego, Osteopatii Strukturalnej i Chiropraktyki wg met. Ackermanna. OMT oraz Kinesiology Taping. Uczestnik kursu Terapia Manualna w Zaburzeniach Czynnościowych Narządu Ruchu.

Jest autorem publikacji naukowych w zakresie diagnostyki i leczenia narządu ruchu, diagnostyki krążenia obwodowego i wpływu zabiegów fizykalnych i plastrowania na krążenie obwodowe. Uczestnik wystąpień konferencyjnych i sympozjów z zakresu rehabilitacji medycznej.

Informujemy, iż Medical Moment posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych o nr ewidencyjnym 2.10/00045/2016. Wpis ten daje możliwość skorzystania ze szkoleń finansowanych przez Urząd Pracy osobom z każdego województwa w Polsce ze statusem osoby bezrobotnej!
x

Odwiedź nas